فناوری

ترکیب لامپ خیابانی و تجهیزات ورزشی و تبدیل به سیستم روشنایی هوشمند

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان از انرژی مصرف شده توسط افرادی که دوی آهسته انجام می دهند و یا از تجهیزات تناسب اندام در پارک‌ها استفاده می‌کنند، استفاده بهتری کرد؟ من که فکر نمی‌کنم. اما ظاهرا کسی این ایده را با ابزار مفهومی جالبی مطرح کرده است.

نمای کلی دستگاه

 معرفی

لامپ خیابانی سیتی لایت (CITYLIGHT)، برنده جایزه نقطه سبز (Green Dot)، یک نوع لامپ خیابانی است که انرژی مصرف شده در آن یا حداقل بخشی از آن توسط انسان‌ها بدست می‌آید. اساسا شما می‌توانید با قرار گرفتن بر روی این مرکز تناسب اندام علاوه بر فعالیت ورزشی به تامین انرژی مورد نیاز برای روشنایی آنجا نیز کمک کنید.

جوایز نقطه سبز یکی از معتبر ترین جوایز سبز جهان است که با هدف شناسایی محصولات و خدمات سبز برجسته که تولید و در اختیار دیگران قرار داده شده است و سازگار با محیط زیست باشد اهدا می شود.

نحوه کار

سیتی لایت یک سیستم نورپردازی ترکیبی شهری است. دستگاه مذکور با دو منبع مختلف از جمله نیروی انسانی و الکتریسیته کار می کند. این سیستم نورپردازی جایگزینی مناسب برای لامپ‌های سنتی است. این چراغ‌ها در فضای عمومی واقع شده‌اند. با اتصال به تجهیزات ورزشی فضای باز، افراد انرژی حاصل از فعالیت ورزشی خود را به این سیستم منتقل می‌کنند.

یک الگوی روشنایی خطی تعاملی در مرکز چراغ قرار دارد که میزان شارژ چراغ LED توسط انسان را نشان می‌دهد. هم‌چنین نمایش وضعیت باتری فعلی، افراد را تشویق به مشارکت در فعالیت‌های ورزشی می‌کند. یک مانیتور میزان کالری سوزانده شده و مدت زمان نوردهی سیستم توسط فعالیت افراد را نشان می‌دهد.

این ایده با کمک انرژی جنبشی انسان می‌تواند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌های عمومی انرژی داشته باشد. علاوه بر این سیتی لایت، با ایجاد انگیزه و تاکید به سبک زندگی سالم، آگاهی جامعه از انرژی های پاک را افزایش می‌دهد.

جزئیات دستگاه

ایده نباید حتما تولید وسایل عجیب و غریب باشد. به وسایل اطراف خود نگاهی بیندازید. با کمی خلاقیت آنها را بهینه کنید و یا از ترکیب آنها محصول جدیدی تولید کنید. همچنین میتوانید از خلاقیتهای دیگران نیز الهام بگیرید و ایده های خود را ارائه دهید.

دنیای مهندسی

دنیای مهندسی من در زمینه تهیه مدل و پروژه های مهندسی و همچنین تهیه مطالب علمی فعالیت میکند و سعی دارد با کاربران خود تعامل بالایی داشته باشد. مهم ترین هدف ما این است که کاربرانمان بتوانند با توجه به زمانی که در سایت فعالیت میکنند از خدمات ما بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن