آموزش و امکانات سایتمطالب مهم

سیستم امتیازی : هدفمند امتیاز بگیرید و از مزایای آن استفاده کنید!

معرفی سیستم امتیازی و روش استفاده از آن

استفاده از سیستم امتیازی و رتبه بندی کاربران در بیشتر وب سایتها مرسوم شده است. اغلب سایتها از این سیستم فقط برای رتبه بندی کاربران استفاده می کنند که عملا برای خود کاربر هیچ سودی ندارد. در این سایت سعی بر آن خواهد شد که تمامی کاربران بتوانند از امتیاز خود به نحو مطلوبی استفاده کنند و از مزایای آن بهره مند شوند.

سیستم امتیازی جهت قدردانی از زحمات کاربران سایت در فرصت های مختلف راه اندازی شده است و به دو صورت دستی و خودکار اعمال میشود. در امتیاز دهی خودکار برای فعالیتهایی همچون ثبت نام در سایت، نظر در مورد مطالب دیگران، مشاهده روزانه سایت و … توسط سیستم برای شما امتیاز در نظر گرفته میشود. در امتیاز دهی دستی هم پاداشهای امتیازی برای شرکت در مسابقات، چالشهای اینستاگرام ، نوشتن مطالب، بازخورد مناسب مطالب منتشر شده توسط کاربر و … اعطا می شود.

بطور خلاصه مزایای سیستم امتیازی به صورت زیر خواهد بود:

 • اولویت در دریافت حامی بن بر اساس امتیاز از بین کاربران متقاضی
 • اولویت در دریافت مدل با امتیاز بالاتر برای برندگان چالش ها و مسابقات در شرایط مساوی
 • اولویت در انتخاب کاربر از بین متقاضیان انجام کارهای سایت و دریافت مدل
 • امتیاز بیشتر مساوی است با شانس بیشتر در قرعه کشی های دوره ای سایت
 • دریافت مدل رایگان از کلکسیون سایت برای کاربران برتر در هر دوره
 • دسترسی به مطالب ویژه و پروژه ها بر اساس خرج کردن مقداری از امتیاز
 • دریافت کد تخفیف برای تهیه مدل با امتیاز
 • و مزایای دیگر.
تفاوت سیستم VIP و امتیازی

در سیستم VIP یا کاربران ویژه شما برای دسترسی به مطالب ویژه مبلغی را برای یک مدت مشخص پرداخت میکنید. پس اگر شما بخواهید تنها به یک مطلب خاص دسترسی پیدا کنید باید حق اشتراک کامل را بپردازید. همچنین دسترسی شما پس از مدت خریداری شده دوباره محدود میشود.

سیستم امتیازی به شما این امکان را می دهد که با امتیاز خود فقط بهای همان یک مطلب را بپردازید، با یک بار پرداخت دسترسی دائمی داشته باشید و متناسب با فعالیت خود امتیاز بگیرید و از مطالب ویژه استفاده نمایید.

انواع روش های دریافت امتیاز و مقدار آن

 •  ثبت نام در سایت – ۱۰ امتیاز
 • ارسال مطالب عمومی – ۸۰ تا ۱۵۰ امتیاز
 • ارسال مطالب آموزشی – ۱۵۰ تا ۵۰۰ امتیاز
 • ارسال مطالب ویژه – ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ امتیاز
 •  بازدید روزانه سایت – ۱ امتیاز
 •  ثبت نظر در نوشته ها – ۱ امتیاز
اگر در بخش نظرات هر نوشته نکات و یا اطلاعات اضافه ای در مورد موضوع مطرح شده بیان نمایید که باعث کامل تر شدن آن شود تا ۱۰ امتیاز دریافت خواهید کرد.
 • ثبت نظر اسپم – ۵ امتیاز منفی
 • بازدید هر نوشته – ۱ امتیاز
 • برنده شدن در چالشهای اینستاگرام- ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز
 • مشارکت فعال در اینستاگرام و سایر شبکه ها اجتماعی – حداقل ۱۰۰ امتیاز
 • برنده شدن در مسابقات سایت – ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ امتیاز
 • گزارش کپی مطالب توسط دیگران – ۲۰ امتیاز
 • و روش های دیگری که به مرور به این لیست  اضافه خواهند شد
http://myengworld.com/?mref=

اگر مطلب ارسالی شما پس از انتشار بازخورد مناسبی از سوی کاربران دریافت کند مانند بازدید بالا و ثبت نظر و… تا ۱۰۰ امتیاز پاداش به شما تعلق خواهد گرفت.

توضیحات:

در ادامه سه نکته در مورد انواع مطالب ارسالی آمده است. چنان چه میخواهید با توجه به زمان صرف شده بیشترین امتیاز را کسب نمایید بهتر است این مطلب را نیز بخوانید.

 1. مطالب عمومی مطالبی هستند که صرفا با ترجمه از روی یک یا چند منبع خارجی گرد آوری شده باشند.
 2. مطالبی که توسط خود کاربر تهیه شده باشد و موضوعی را به سایر کاربران آموزش دهد جزء دسته دوم مطالب قرار می گیرد.
 3. محتوای ویژه میتواند یک ویدئو آموزشی تهیه شده توسط کاربر، اجرای یک پروژه و یا مطالبی از این نوع باشد. پروژه ( از کتابها، مجلات و یا سایتهای خارجی) باید توسط کاربر اجرا و تست شده باشد و نتایج آن قابل ارائه باشد. همچنین کاربر به مدت یک ماه موظف است به سوالات احتمالی سایر کاربران در مورد پروژه پاسخ دهد و بابت این پشتیبانی نیز امتیاز اضافه دریافت کند.

هرچه مدل پیچیده تر باشد شما به امتیاز بیشتری جهت دریافت آن نیاز دارید پس هیچگاه فرصت های پیش رو را از دست ندهید.

امتیاز بیشتر با فعالیت کمتر:

دو روش برای دریافت امتیاز بیشر با فعالیت کمتر وجود دارد. روش اول سطح بندی کاربران با توجه به امتیازات است که یازده سطح مختلف تعریف شده است. سطح مبتدی، ۱ تا ۹ و کاربر عالی رتبه. با دریافت هر ۵۰۰ امتیاز سطح شما افزایش پیدا میکند تا به سطح عالی رتبه برسید. از سطح ۱ به بعد ضریبی به امتیازات اعمال میشود و هر چه سطح بالاتر رود این ضریب افزایش پیدا میکند.

رده بندی کاربران

روش دوم خرید شتابدهنده است.

قوانین و مقررات:

– مطالب ارسالی نباید از سایتهای فارسی زبان دیگر کپی برداری شده باشد. مطلب باید توسط خود کاربر نوشته و یا ترجمه شده باشد.

– امتیاز هر بخش متغیر است و به عوامل زیادی بستگی دارد. مثلا در مطالب ترجمه ای بستگی به تعداد کلمات، درجه سختی متن، جذابیت موضوع و کاربردی بودن آن دارد.

– مقدار امتیاز هر بخش با توجه به بازخورد دریافتی از کاربران ممکن است تغییر یابد.

– با دریافت هر مدل و با توجه به نوع آن مقداری از امتیازات شما کسر خواهد شد تا سایر کاربران نیز فرصت دریافت مدل ها را داشته باشند.

خرید امتیاز

همانطور که دیدید راههای زیادی برای دریافت امتیاز وجود دارد و روش های دیگری نیز اضافه خواهد شد، با این حال اگر زمان کافی جهت فعالیت در سایت را ندارید و می خواهید از خدمات سایت استفاده نمایید، می توانید امتیاز بخرید.

شما کاربر عزیز اگر نظر، انتقاد و پیشنهادی برای تغییر و یا بهبود این سیستم دارید میتوانید در بخش نظرات همین صفحه اعلام نمایید.

دنیای مهندسی

دنیای مهندسی من در زمینه تهیه مدل و پروژه های مهندسی و همچنین تهیه مطالب علمی فعالیت میکند و سعی دارد با کاربران خود تعامل بالایی داشته باشد. مهم ترین هدف ما این است که کاربرانمان بتوانند با توجه به زمانی که در سایت فعالیت میکنند از خدمات ما بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا