شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

مغز و پازل
شناسه پست: 1900
بازدید: 18

پازلی شو، نام مختصر دسته بازی، پازل و سرگرمی در وبلاگ سایت و پیج دوم ما در اینستاگرام(puzzlysho) است. دلیل جدا بودن پیج این بخش از سایت، عمومی و مفید بودن موضوع برای تمام افراد جامعه است، تا افراد بیشتری بتوانند از آن بهره ببرند.

در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که چرا باید فعالیت مغزمان را زیاد کنیم.

مغز شامل 100 میلیارد سلول عصبی است. هر سلول میتواند با 10000 سلول دیگر ارتباط برقرار کند. هنگامی که کاری انجام می دهید، یک سلول عصبی با سلول عصبی دیگر ارتباط برقرار می کند و اصطلاحا مغز شما سیم کشی میشود. هر آنچه ما در زندگی انجام می دهیم، می آموزیم و تجربه می کنیم باعث شکل گیری یک مسیر عصبی در مغز ما می گردد. هر بار که مغز خود را تحریک میکنید و چیز جدیدی یاد می گیرید، در واقع مغز خود را تقویت کرده اید. ایجاد اتصالات جدید در مغز به معنای تقویت و توسعه آن است. تصویر زیر توسعه ارتباط این سلول ها از تولد تا بزرگسالی را نشان می دهد.توسعه سلول های مغزی

بنابراین خیلی ضروری است که هر روز زمانی را به فعالیت هایی غیر از مطالعه و یا کار معمول خود اختصاص دهید. مغز شما نه تنها برای ارزیابی و جمع بندی آنچه در طول روز آموخته به زمان احتیاج دارد، بلکه دنبال کردن فعالیت های تفریحی و فراغتی نامرتبط باعث می شود فرد باهوش تری شوید.

در پیج اینستاگرام این بخش به فعالیت های زیر پرداخته میشود:

  • آشنایی با انواع پازل های سه بعدی چوبی و فلزی
  • انتشار انواع معماها بصورت روزانه جهت امتیازگیری
  • انتشار مطالبی در مورد مغز و حافظه
  • معرفی روشهای سرگرمی فردی و خانوادگی

لطفا احساس تان را در مورد این مطلب بگویید 0 نظر

1 0
پازلی شو، چرا مغز ما به فعالیت های بیشتر از کارهای روزمره احتیاج دارد؟

نویسنده

دنیای مهندسی من
دنیای مهندسی من در زمینه تهیه مدل و پروژه های مهندسی و همچنین تهیه مطالب علمی فعالیت میکند و سعی دارد با کاربران خود تعامل بالایی داشته باشد. مهم ترین هدف ما این است که کاربرانمان بتوانند با توجه به زمانی که در سایت فعالیت میکنند از خدمات ما بهره مند شوند.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده تمام نظرات
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x