بازی، پازل و سرگرمی

17 دلیلی که باید برای خود یک سرگرمی داشته باشید

سرگرمی ها برای داشتن زندگی متعادل و سالم بسیار ضروری هستند و  یکی از بهترین راه ها برای دوری از نگرانی  و استرس های روزمره است. داشتن سرگرمی از زمان تولد، در کل زندگی شما نقش مهمی در رشد و نمو در تمام سنین دارد. داشتن یک سرگرمی که از آن لذت می بریم برای ما شادی آور است و زندگی ما را غنی می کند. به ما کاری را می دهد که در طول اوقات فراغت انجام دهیم و به ما فرصت یادگیری مهارت های جدید را می دهد.

در بیشتر شغل ها افراد وقت و انرژی لازم برای انجام فعالیتی که از آن لذت می برند را ندارند. این امر منجر به زندگی با استرس فراوان و کمبود زمان برای استراحت و سرگرمی می شود که به نوبه خود می تواند زندگی شخصی و شغلی ما را دچار آسیب کند.

ما بسیار خوش شانس هستیم که امروز گزینه های مختلفی را در دسترس داریم. در واقع ، وب سایت های کامل به سرگرمی ها و علایق اختصاص داده شده است.

جهان پر از فعالیت های شگفت انگیز و مهیج است که ما می توانیم آنها را به عنوان سرگرمی خود انتخاب کنیم. البته ، همه ما منحصر به فرد هستیم و بنابراین علایق و سرگرمی های ما متفاوت است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا همه ما باید حداقل یک سرگرمی داشته باشیم ، اما در اینجا چند مزیت اصلی وجود دارد:

1- افرادی که سرگرمی دارند ، تجربیات و داستان هایی دارند که می توانند با دیگران در میان بگذارند. آنها همچنین دانش تخصصی دارند که می توانند به هرکسی که به همان مباحث علاقه مند باشد نیز آموزش دهند.

2- مشارکت در کاری که از آن لذت می برید ، به کاهش استرس کمک می کند. سرگرمی ها راهی به شما می دهد تا ذهن خود را از استرس های زندگی روزمره دور کنید. آنها به شما امکان می دهند استراحت کنید و در فعالیت هایی که با کار ، کارهای خانه یا مسئولیت های دیگر مرتبط نیستند لذت ببرید.

سرگرمی هایی که به نوعی به فعالیت بدنی نیاز دارند ، تغییرات شیمیایی در بدن ما ایجاد می کنند که به کاهش استرس کمک می کنند اما حتی اگر سرگرمی شما به فعالیت بدنی نیاز نداشته باشد ، باز هم می توانید از آن بهره مند شوید. سرگرمی ها استرس خوب را تقویت می کنند (که به آن eustress نیز می گویند). این استرس نوعی استرس مثبت است که باعث می شود از کاری که انجام می دهید هیجان زده شوید. سرگرمی ها یکی از بهترین راه های تجربه این نوع استرس هستند.

3- سرگرمی ها به شما کمک می کند صبورتر باشید. برای ایجاد یک سرگرمی جدید ، باید یاد بگیرید که چگونه کاری را انجام دهید که برای شما کاملاً جدید باشد. با توجه به منحنی یادگیری برای ایجاد مهارت های جدید خود باید صبور باشید.

4- داشتن یک سرگرمی می تواند به زندگی اجتماعی شما کمک کند و با دیگران پیوند برقرار کند. سرگرمی چیزی است که می توانید مرتباً در کنار افراد دیگر از آن لذت ببرید. خواه به یک باشگاه بپیوندید ، در یک لیگ بازی کنید ، یا فقط ثمره کار خودرا به دیگران هدیه دهید.

یک سرگرمی راهی عالی برای دیدار و نزدیک شدن به افرادی است که همان علاقه های شما را دارند. اینترنت راههای بی پایان برای برقراری ارتباط با افرادی که از انجام همان کارهایی که شما انجام می دهید لذت می برند است. این یک فرصت عالی برای ملاقات افراد جدید ، بحث در مورد سرگرمی شما و ارتباط بیشتر با گروه های بزرگتر است.

5- اعتماد به نفس و عزت نفس شما را افزایش می دهد. این احتمال وجود دارد که اگر واقعاً از یک فعالیت لذت می برید ، معمولاً در انجام آن مهارت کافی دارید. هر فعالیتی که بتوانید در آن سرآمد باشید فرصتی برای شماست تا اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و به موفقیت های خود افتخار کنید.

6- سرگرمی ها به کاهش یا ریشه کن کردن خستگی کمک می کنند. آنها به شما کاری می دهند که وقتی هیچ چیز برای پر کردن وقتتان پیدا نمی کنید ، انجام دهید. داشتن یک سرگرمی به شما کمک می کند همیشه به فکر کار یا زندگی خود در خانه نباشید. با انتخاب درست شما آنقدر روی آن خود متمرکز خواهید شد که ذهن شما وقت سرگردانی را نخواهد داشت. بنابراین وقتی احساس غرق شدن در زندگی می کنید ، کمی استراحت کنید و یک سرگرمی جدید را امتحان کنید.

7- به شما در ایجاد مهارت های جدید کمک می کند. سرگرمی ای که واقعاً وقت خود را به آن اختصاص می دهید ، شما را به سمت ایجاد مهارت های جدید سوق می دهد. هرچه زمان بیشتری را در سرگرمی خود سپری کنید ، در آن بهتر و بهتر خواهید شد.

8- دانش شما را افزایش می دهد. در کنار ایجاد مهارت های جدید ، از طریق توسعه سرگرمی خود دانش جدیدی نیز کسب خواهید کرد. داشتن یک سرگرمی می تواند مکمل تجربه شغلی و دانشجویی شما باشد و به شما فرصت بیشتری بدهد.

9- زندگی شما را غنی می کند و دیدگاه متفاوتی نسبت به مسائل به شما می دهد. هر نوع سرگرمی را انتخاب کنید ، قطعاً در معرض ایده های جدید قرار خواهید گرفت. سرگرمی ها به طرق مختلف به شما کمک می کنند ، از جمله اینکه شما را در معرض نظرات جدید و روش های جدید نگاه به زندگی قرار می دهیم.

10- شما را به چالش می کشد. هنگامی که یک سرگرمی جدید را انتخاب می کنید ، درگیر فعالیتهایی جدید و چالش برانگیز خواهید شد. اگر سرگرمی خود را چالش برانگیز نمی دانید ، دیگر آن را جذاب نمی دانید و از لذت کمتری برخوردار خواهد بود. این بدان معنی است که شما باید سرگرمی بهتری پیدا کنید.به همین ترتیب ، ممکن است بیشتر مشاغل ما نیاز به سازگاری و یادگیری شرایط مختلف داشته باشیم ، شرایط پیچیده تر از شرایط دیگر ، و مواجهه با این چالش ها با اطمینان بهترین راه برای غلبه بر هر مانع احتمالی است. وقتی با یک وضعیت غافلگیرکننده ، پیچیده و چالش برانگیز روبرو هستیم ، همان اعتماد به نفسی که هنگام یادگیری یک سرگرمی جدید کسب خواهیم کرد ، مفید خواهد بود.

11- خلاقیت: بیشتر سرگرمی ها نیاز به خلاقیت دارند و رشد خلاقیت از طریق سرگرمی می تواند مستقیماً به خلاقیت در محل کار منتقل شود. روش های زیادی برای توسعه خلاقیت در کار وجود ندارد و این مهارت در دنیای تجارت امروز بسیار مهم است.

12- سرگرمی ها به شما امکان می دهد خود و استعدادهای خود را کشف کنید. شما هرگز واقعاً نمی دانید که قادر به چه کاری هستید ، مگر اینکه چیزی را امتحان کنید. به عنوان مثال ، ممکن است تصور کنید که هرگز اهل گلف نباشید زیرا تماشای آن در تلویزیون خسته کننده است. اما اگر آن را امتحان کنید ، ممکن است دریابید که عاشق بازی گلف هستید ، و استعداد خاصی در ضربه درست توپ گلف و موفقیت در این ورزش دارید. سرگرمی ها به شما کمک می کنند چیزهایی را که در آنها خوب (و بد) هستید کشف کنید و ممکن است شما را متعجب کند.

13- سرگرمی ها می توانند درآمد جانبی فراهم کنند. شما ممکن است یک سرگرمی پیدا کنید که در آن مهارت کافی دارید و می توانید برای درآمد اضافی فروش داشته باشید. حتی ممکن است این فرصت را داشته باشید که سرگرمی خود را به یک کار تمام وقت تبدیل کنید.

14- اگر کارمند باشید سرگرمی ها به شما در دوران بازنشستگی کمک می کنند. اگرچه ممکن است ایده بازنشستگی چیز بزرگی به نظر برسد ، اما بسیاری از افراد دریافتند که زندگی آنها با قطع کار ، هدف خود را از دست می دهد. بازنشستگی به معنای تغییر بزرگ سبک زندگی است و برخی آن را خیلی خوب نمی پذیرند. با اوقات فراغت خود چه خواهید کرد؟

15- سرگرمی ها مانع از اتلاف وقت و ایجاد عادت های بد می شوند. سرگرمی ها به افراد کمک می کند تا از خستگی جلوگیری کنند. بی حوصلگی در واقع عامل بسیاری از رنجهای جامعه ما و بسیاری از رفتارهای مخرب مردم است. داشتن سرگرمی های خوب برای پر کردن اوقات فراغت باعث می شود افراد کمتر وقت بیکاری خود را صرف فعالیت های منفی یا عادت های بد مانند نوشیدن ، قمار یا مواد مخدر کنند.

16- سرگرمی ها به رشد معنوی شما کمک می کنند. همانطور که بدن شما از طریق غذا و ورزش تغذیه می شود ، روح شما نیز باید تغذیه شود. این می تواند از طریق خلاقیت و تمرین معنوی اتفاق بیفتد. انجام کاری که باعث می شود احساس الهام و شارژ مجدد شوید ، به شما کمک می کند تا این احساسات را در زمینه های دیگر زندگی خود به کار بگیرید. تغذیه روحانی شما شامل ارتباط منظم با قدرت بالاتر شما است.سرگرمی معنوی به شما کمک می کند احساس آرامش ، آرامش و هدف داشته باشید. سرگرمی هایی که خودتان به تنهایی انجام می دهید تقریباً نوعی مراقبه است زیرا می تواند به شما کمک کند ذهن خود را آرام کرده و با قدرت بالاتر ارتباط برقرار کنید.

17- سرگرمی ها حافظه شما را بهبود می بخشند. احتمالاً قبلاً تصور می کنید که سرگرمی های فشرده ذهنی مانند بازی شطرنج یا یادگیری کدنویسی رایانه می توانند یک تمرین عالی به مغز شما بدهند. با این حال ، آیا می دانید سرگرمی های صنایع دستی مانند خیاطی و منجوق زدن می تواند به بهبود حافظه شما نیز کمک کند؟ انجام این فعالیتهای هدفمند قدرت تمرکز مغز شما را دارد ، مانند روشی که مدیتیشن انجام می دهد. سرگرمی های کاردستی در عین حال که از مغز در برابر از دست دادن حافظه به دلیل افزایش سن محافظت می کند ، از افسردگی جلوگیری می کند

اگر سرگرمی دارید که از آن لذت می برید اما وقت کافی را به آن اختصاص نمی دهید ، امیدوارم که این مقاله شما را متقاعد کند که در مورد آن تجدید نظر کنید.

مرحله سوم مسابقه نظر سنجی

سرگرمی شما چیست؟

هدف شما از داشتن آن چیست؟ آیا محقق شده است؟

کدام یک از موارد اشاره شده در این مقاله برای شما در انتخاب یک سرگرمی مهم تر است؟ چرا؟

آیا دلایل دیگری می شناسید که در اینجا بیان نشده است و  یا دوست دارید نکاتی به مطالب بیان شده اضافه کنید. اگر قبلاً یک سرگرمی دارید یا هر موردی در رابطه با این موضوع دوست دارید و می خواهید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید , لطفاً در قسمت نظرات ارسال کنید.

لطفا با مطالعه نظرات دیگران و رای دادن به آنها به انتخاب بهترین نظر کمک کنید.

 

لطفا احساس تان را در مورد این مطلب بگویید 5 نظر

5 5
17 دلیلی که باید برای خود یک سرگرمی داشته باشید

دنیای مهندسی من

دنیای مهندسی من در زمینه تهیه مدل و پروژه های مهندسی و همچنین تهیه مطالب علمی فعالیت میکند و سعی دارد با کاربران خود تعامل بالایی داشته باشد. مهم ترین هدف ما این است که کاربرانمان بتوانند با توجه به زمانی که در سایت فعالیت میکنند از خدمات ما بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین
بازخوردهای اینلاین
مشاهده تمام نظرات
STUDENT

سلام و درود خدمت تمام دست اندر کاران این سایت و پازلی شو های بزرگوار شاید بهتر باشه بگیم غذای مغز ما معما ها و چالش هایی هست که ما اون هارو براساس فاکتور هایی ازقبیل تمایلات درونی خودمون انتخاب میکنیم در اصل جوهره پردازش گر بزرگ ما یعنی مغز هستن که در شگفتی تمام تغذیه و رشد و هنر نمایی و بلوغ مغز ما همگی در این قاب جمع شده که باعث میشه از پرداخت و حل معما لذت ببریم و برای حل بیشتر اون حریص بشیم بزرگترین انتقادی که با جامعه امروز وارده عدم فعالیت های مغزی افراد… بیشتر بخوانید

دکمه بازگشت به بالا
دنیای مهندسی من
1
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x