بازی، پازل و سرگرمیرقابت ها
موضوعات داغ

8 پازل سه بعدی که مغز شما را به چالش میکشد!

پازل های سه بعدی منحصر به فرد و سرگرم کننده هستند. پازل ها به طور سنتی از چوب ساخته میشوند.  با این حال دنیای ساخت پازل ها در حال تغییر است و دیگر به روش های تولید سنتی محدود نمیشود. ساخت پازل یک استفاده بسیار خوب از پرینترهای سه بعدی رومیزی هستند، زیرا تنوع بی پایانی از پازل های فیزیکی وجود دارد که می توان آنها را به صورت سه بعدی چاپ و از آنها لذت برد. این به خوبی با تقاضای سیری ناپذیر برای پازل های بیشتر و بیشتر از طرف علاقه مندان و کلکسیونر ها مطابقت دارد. در ادامه چند نمونه از این پازل ها را معرفی میکنیم که میتوانید آن ها را با سیستم امتیازی سایت بدست آورید.

مغز و جمجمه

brain

از مغز خود برای جمع کردن دوباره قطعات مغز استفاده کنید. این پازل از یک جمجمه و هر دو سمت چپ و راست مغز  تشکیل شده است. هر طرف مغز از 28 قطعه تشکیل شده است. به دلیل سطح شیبدار جمجمه باید در هنگام حل کردن مراقب لیز خوردن قطعات نیز باشید. طراح این پازل یک داستان برای آن تعریف کرده است:جایزه قرعه کشی فصلی سایت.
دکتر برین در طی یک آزمایش اشتباهی وحشتناک مرتکب شد! یک انفجار مغز او را به 56 قطعه تبدیل کرد. این به شما بستگی دارد که بخش هایی از مغز او را بردارید و دوباره کنار هم قرار دهید. تنها در این صورت است که خواهید فهمید آیا به اندازه او باهوش هستید یا خیر.

شش ضلعی ها و پین ها

پازل شش ضلعی

تمام 12 شش ضلعی را روی هم قرار دهید و آنها را با 13 پین به هم وصل کنید. این نیاز به تفکر زیادی دارد! . هر یک از شش ضلعی ها متفاوت است. برای حل شش ضلعی ها را روی هم قرار دهید و هر سوراخ باید با پین پر شود. برای کودکان عالی خواهد بود، با این حال به همان اندازه برای بزرگسالان جذاب است. همچنین این پازل شامل یک جعبه زیبا نیز هست تا قطعات زیاد آن گم نشوند. طبق محاسبات کامپیوتری این پازل بیش از 5000 راه حل دارد. یعنی اگر در هر روز یک جواب را بیابید، بیش از 13 سال با آن سرگرم خواهید بود.جایزه قرعه کشی فصلی سایت.

ماز سه بعدی

ماز سه بعدی

هر وجه این مکعب یک ماز ( مسیر پر پیچ و خم) دارد و مکعب مرکزی نیز شامل سوراخ و پیچ و خمهایی برای اتصال وجه ها به یکدیگر است. برای حل باید ساچمه فولادی را از نقطه شروع به نقطه پایان با تشخیص مسیر درست هدایت کنید. جایزه قرعه کشی فصلی سایت.

گلکسی

پازل گلکسی

دارای ۱۲ قطعه سوراخ دار و ۱۲ میله فلزی است. قطعات رو از هم جدا کنید و مجددا اسمبل نماییددرجه سختی این پازل ۹ از ۱۰    است. بعد از اولین حل سعی کنید هر بار زمانتان را کمتر کنید و یا حتی خانواده، دوستان و آشنایان تان را به چالش بکشید.  این پازل بعنوان جایزه هفتگی به برترین کاربر سیستم امتیازی سایت اهدا میشود.

4 نفر از کاربران این پازل را دریافت کرده اند.

برندگان و قوانین

کاربری که بیشترین امتیاز را طی یک هفته کسب نماید این پازل را دریافت میکند. برای اینکه تمامی کاربران فرصت دریافت پازل از این طریق را داشته باشند یک سری قوانین برای این بخش تنظیم شده که به شرح زیر است:( این قوانین ممکن است در آینده تغییر یابند)

1- ارزش مدل یا پازل: ارزش امتیازی هر مدل با توجه به ارزش ریالی آن مشخص خواهد شد و در صورت برنده شدن از مجموع امتیازات کاربر کسر خواهد شد که کمتر از 30 درصد ارزش واقعی آن است.

2- حداقل امتیاز: کاربر باید طی آن هفته حداقل 200 امتیاز در سایت کسب کرده باشد.

3- انتخاب مجدد: اگر کاربری مجددا انتخاب شود فقط امتیاز رتبه اولی را کسب خواهد کرد که معادل 500 امتیاز است.

4- امتیاز برابر: در صورتی امتیاز چند نفر در یک هفته برابر باشد، امتیازات ماهانه و سالانه مورد بررسی قرار میگیرد.

لیست کاربران برتر هفته:

حسن آقا ، Rashid

تتریس 36

تتریس نوعی بازی ویدئویی معمایی مصور رایانه ای شبیه به یک پازل بی انتها است که در آن از قطعات یا مهره های چهارگوشی به نام تترومینو استفاده می شود. طراحی و برنامه نویس این بازی را طراح بازی روسی الکسی پاژیتنوف انجام داده و در ۶ ژوئن ۱۹۸۴ منتشر کرده است. نمونه های چوبی این بازی نیز وجود دارد.

تتریس

روی قاب این پازل اعداد ۱ تا ۳۶ نوشته شده است که باید قطعات تتریس را به نحوی داخل آن قرار دهید که هر بار فقط یک عدد مشخص باشد. بنابرین ۳۶ چالش برای این پازل وجود دارد.

4 نفر از کاربران این پازل را دریافت کرده اند.

قطعات یخ

پازل چیدنی یخ

هدف این پازل قرار دادن هر 9 قطعه داخل قاب است. این کار ممکن است بیش از آنچه انتظار دارید سخت باشد. زمان لازم برای حل بین 2 تا 3 ساعت تخمین زده شده است. راهی عالی برای صرف چند ساعت از وقت خود، نه کمتر.

پازل با قطعات قفل شونده

پازل با قطعات قفل شونده
شامل 6 قطعه مستطیل شکل است که داخل همدیگر قفل شده اند و یک شی سه بعدی ساخته اند. ابتدا باید با یک سری حرکات متوالی قطعات را از هم جدا کنید و مجددا به حالت اولی برگردانید. اولین قطعه بعد از ۱۳ حرکت و کل قطعات بعد از ۲۱ حرکت از هم جدا میشوند.

ساخت مکعب

پازل مکعب

با ۱۸ قطعه داده شده یک مکعب ۵ در ۵ بسازید و داخل جعبه آن قرار دهید. این پازل نمونه های دیگه هم دارد مثلا نمونه ۱۰ در ۱۰ اون با بیش از ۸۰ قطعه ساخته شده که در فرصت های بعدی ارائه خواهد شد.

نظرسنجی

سه پازلی که از نظر شما جذاب تر است را انتخاب کنید.

لطفا احساس تان را در مورد این مطلب بگویید 8 نظر

5 8
8 پازل سه بعدی که مغز شما را به چالش میکشد!

دنیای مهندسی من

دنیای مهندسی من در زمینه تهیه مدل و پروژه های مهندسی و همچنین تهیه مطالب علمی فعالیت میکند و سعی دارد با کاربران خود تعامل بالایی داشته باشد. مهم ترین هدف ما این است که کاربرانمان بتوانند با توجه به زمانی که در سایت فعالیت میکنند از خدمات ما بهره مند شوند.

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخوردهای اینلاین
مشاهده تمام نظرات
دکمه بازگشت به بالا
دنیای مهندسی من
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x